wtorek, 19 lipca 2016

Literki szyte - od pasji do biznesu

Mam dziś dla Was kolejną partię literek z materiału. Jak zapewne zauważyliście jest to już trzeci post dotyczący literek (poprzednie tutaj i tutaj). Tym razem powstały one na zamówienie mojej szwagierki, która uznała, że będzie to doskonały prezent wyprawkowy dla dzieci koleżanek.
Obecnie szyję tylko dla rodziny i znajomych i to zupełnie za darmo. Dlaczego? 
1. Głupio mi brać pieniądze od rodziny. 
2. Uważam, że wiele na tym korzystam, gdyż uczę się nowych rzeczy (mam już opracowany prawie cały alfabet). Motywuje mnie to do ciągłej nauki poprzez tworzenie kolejnych cudeniek.
3. Widzę zainteresowanie moimi wyrobami, wiem, że są osoby, którym podoba się to co robię.
4. Żeby zarabiać musiałabym prowadzić działalność gospodarczą, ale na to jeszcze trochę za wcześnie.

Odnośnie punktu czwartego, dlaczego za wcześnie? Przede wszystkim dlatego, że prawo nie zezwala na prowadzenie działalności na zwolnieniu lekarskim. Ponadto jeszcze nie urodziłam, nie wiem jak będę sobie radziła po urodzeniu dziecka, najpierw muszę się dobrze zorganizować. Jestem perfekcjonistką i wolałabym zaczynać w pełni przygotowana. Ocenić czy się opłaca, czego potrzebuję przed otwarciem działalności, czy znajdę odpowiednią ilość czasu, klientów  i wiele wiele innych aspektów. Jednego jestem pewna - firma powstanie i na pewno dam znać na moim blogu, a literki szyte będą pierwszą z rzeczy, którą zamierzam sprzedawać. 

Proszę Was zatem gorąco o komentarze. Co myślicie na ten temat. Czy podobają się Wam moje wyroby? Czy bylibyście skłonni kupić coś takiego?

Literki szyte Jaś

Literki z materiału Jaś

Literki szyte Krzyś

Literki na łóżeczko Krzyś

Literki szyte Hania

Literki imię dziecka


4 komentarze:

 1. Bardzo ładne. Sama raz szyłam literki z imieniem i nigdy więcej. Po prostu mi to nie spasowało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że się podobają. W gruncie rzeczy jak ma się już zrobione szablony to idzie całkiem szybko i nie taki diabeł straszny.

   Usuń
 2. Mi się podobają takie literki, ja haftuję i dla swojej córki zrobiłam haftowane literki, więc ja bym literek nie kupowała, ale kocyki, pościel itd jak najbardziej. Co do działalności gospodarczej, cieszę się, że Twoje rzeczy cieszą się powodzeniem. Niestety moje haftowane wyroby nie :( tzn tak, ale pod warunkiem, że sprzedam za grosze ;/ np haftuję poduszkę 5 godzin, cena to 50 zł plus materiały czyli koszt około 57 zł a ludzie ze za drogo ;/ jakbym sprzedała za 10 zł to wezmą :( i ja mam taki problem. Czas mam bo córka bardzo grzeczna jest od malutkiego, potrafi sama się bawić, przychodzi by ją poprzytulać, poczytać bajke, ale potem idzie i bawi się znowu sama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że na rzeczy porządnej jakości zawsze znajdą się chętni, ale nie można szukać klientów wśród znajomych, bo wiadomo jak to po znajomości.Jeżeli chce się sprzedawać to wystawiać w galeriach, uczestniczyć w jarmarkach, zakładać działalność. Trzeba cenić swoją pracę,rękodzieło jest bardzo pracochłonne, ale są ludzie, którzy potrafią to docenić.

   Usuń

Dodaj komentarz

Copyright © 2016 Dots & Lace , Blogger